Toro usulü Travolta

John Travolta, parayı beğenmeyince rolü reddetti.

LOS ANGELES - John Travolta, parayı beğenmeyince rolü reddetti. Barry Sonnenfeld'in yönetmenliğini üstlendiği 1995 yapımı 'Get Shorty'de Chili Palmer adlı bir gansteri canlandıran Travolta, filmin devamı niteliğindeki 'Be Cool'da rol almayacak.
Hollywood çevrelerinde uzun zamandır konuşulan filmde rol alması hemen hemen kesinleşen Travolta, yapımcı MGM şirketiyle para konusunda anlaşamayınca, rolü geri çevirdi. 'Get Shorty' ve 'Be Cool'un yazarı Elmore Leonard, usta oyuncunun Palmer rolü için 25 milyon dolar istediğini ve fiyatta anlaşmaya varılamadığını belirtti. Bunun üzerine Chili Palmer rolü için yeni bir isim arayan yapımcılar geçtiğimiz yıl, Steven Soderbergh imzalı 'Trafik'teki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ına değen bulunan Benicio Del Toro'da karar kıldı.
Yapımcıların sert yüz hatları ve Travolta'yı andırması nedeniyle rolün hakkını vereceğini düşündüğü Benicio Del Toro'nun Chili Palmer rolü için ne kadar ücret aldığı ise açıklanmadı. Bakalım Toro, Travolta'yla bütünleşmiş olan Chili Palmer karakterinin hakkını verebilecek mi? (Film Review)