'Toz Kadınları'na mektuplar

'Toz Kadınları'na mektuplar
'Toz Kadınları'na mektuplar
Şiirsel üslubun düzyazı formuna büründüğü "Toz Kadınları", her biri bir kadına hitaben yazılmış 11 metin ile 4 şiirden oluşuyor.

RADİKAL – Türkçe şiirin en üretken isimlerinden C. Hakkı Zariç’in son kitabı “Toz Kadınları” Notabene Yayınları tarafından yayınlandı. Şiirsel üslubun düzyazı formuna büründüğü “Toz Kadınları”, her biri bir kadına hitaben yazılmış 11 metin ile 4 şiirden oluşuyor.

“Toz Kadınları”, politik görüşleri nedeniyle yaklaşık 9,5 yıl hapis yatan C. Hakkı Zariç’in, 1999’dan bu yana yayınlanan altıncı kitabı.

Evrensel Kültür, İzlek, Öteki-siz, Kirpi, Erkekçe, Üç Nokta, Bireylikler, Rüzgâr gibi dergilerde yazı ve şiirleri yayınlanan ve Türkiye Yazarlar Sendikası ile PEN üyesi olan Zariç’in daha önce, “Ağzımızın Yanmışlığıyla”, “Keşke Hiç...”, “Şairlere Mektuplar”, “Senli” ve “Sıfır” isimli kitapları yayınlanmıştı.

C. Hakkı Zariç, yarın başlayacak TÜYAP Kitap Fuarı'nda da yeni kitabını imzalayacak.

Zariç'in "Toz Kadınları" imza günü, 7 Kasım Cumartesi günü 15.00-17.00 saatleri arasında 4. Salon'daki 4123 nolu Notabene Yayınları standında... 

Zariç aynı gün saat 13.30-15.00 arasında ise yine 4. Salon'daki Yasakmeyve Şiir Dergisi standında "Sıfır" isimli kitabını imzalayacak.