Trend mimarlar Milli Reasürans'ta

Trend mimarlar Milli Reasürans'ta
Trend mimarlar Milli Reasürans'ta
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından organize edilen İstanbul 2010'un ilk mimarlık sergisi, mimarlıkta yeni trendlerin izini sürüyor.

İSTANBUL -  Teşvikiye’deki Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde açılan ‘Avrupa ve Asya-Pasifik’te Yeni Mimarlık Trendleri’ sergisi 15 ünlü mimarlık ofisinin proje ve maketlerinden oluşuyor.

Avrupa Birliği ile Japonya tarafından desteklenen ve 2002’den beri iki yıllık dönemler halinde Avrupa ve Asya’dan iki küratörün seçimleriyle hazırlanan serginin beşincisini İngiliz mimar Peter Cook ve tanınmış Japon mimar Toyo Ito yer aldı. 15 ülkeden seçilen mimarlar arasında Türkiye’den Han Tümertekin’in bulunduğu sergide Fransa’dan Isabel Herault ve Yves Arnod, İngiltere’den C.J Lim/Studio 8, İspanya’dan Izaskun Chinchilla, Portekiz’den Bernardo Rodrigues, Norveç ’ten Helen and Hard, Macaristan’dan Adam Somlai-Fischer/ Aether Architecture, Avusturya’dan Wolfgang Tschapeller, Japonya’dan So Fujimoto gibi ofislerin seçilmiş projeleri var. Sergi 10 Nisan’a kadar açık kalacak. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Norveç