Turgut Yüksel'in siyah-beyaz çok acayip dünyası

Turgut Yüksel'in siyah-beyaz çok acayip dünyası
Turgut Yüksel'in siyah-beyaz çok acayip dünyası
Turgut Yüksel, 4. kişisel sergisi "Kısık Ateşte Yüzyıl" ile ALAN İstanbul'da.

Radikal okurlarının ‘Mantığın Bir Anlık Çöküşü’ başlıklı çizgileriyle tanıdığı Turgut Yüksel, dördüncü kişisel sergisini açıyor. Çağdaş Sanatta eleştiri, mizah ve zekayı birleştiren Turgut Yüksel, kağıt üzerine çizim ve plastik işlerinden oluşan yeni seri çalışmalarını “Kısık Ateşte Yüzyıl” başlığı altında topladı. Sanatçı, 20. yüzyıldan bugüne uzanan toplumsal ve politik düzlemdeki birçok büyük ölçekli meseleyi mikro seviyedeki insan boyutlarında ortaya çıkardığı komposizyonlar olarak üretiyor.
Turgut Yüksel’in kullandığı evrensel dil ve farklı görselleştirme araçları; işlerinin dijital ve basılı medyada çeşitli tasarım ürünleri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede dolaşıma girmesine imkan veriyor. Minimal ve siyah-beyaz bu çalışmalarından bir çoğu dünyada ve Türkiye ’de birçok önemli koleksiyonda yer almaya devam ediyor.
Turgut Yüksel’in “Kısık Ateşte Yüzyıl” başlıklı sergisi, 26 Aralık 2014 – 24 Ocak 2015 tarihleri arasında ALAN İstanbul ’da ziyaret edilebilir.


Aile Bağları

KISIK ATEŞTE YÜZYIL
Malzemeler
2 adet dünya savaşı
1 tutam nükleer başlık
Bolca iç savaş
1 demet neo-liberalizm
Kabukları soyulmuş kapitalizm
İnce kıyılmış faşizm
1 tatlı kaşığı totalitarizm
½ litre günlük sanat
1 adet ayıklanmış kişisel gelişim demeti
Göz kararınca milliyetçilik, din, dil, bayrak, mağduriyet vb. damak tadınıza uygun kışkırtıcı baharatlar

Yapılışı
Malzemelerin hepsi büyükçe bir tencereye konur, bir taşım kaynatıldıktan sonra altı kısılır ve 100 yıl pişmeye bırakılır.
Afiyet olsun.


After Party

Doğal Savunma

 

İnsanlık Gelişiyor