Turizm Karikatürleri yarışması sonuçlandı

Turizm Karikatürleri yarışması sonuçlandı
Turizm Karikatürleri yarışması sonuçlandı
50 ülkeden 265 çizerin 588 eser ile katıldığı yarışmada Cemalettin Güzeloğlu'nun karikatürü birinci seçildi

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), Anatolia Dergisi ve Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği yarışmada birinciliğe Cemalettin Güzeloğlu’nun karikatürü değer görüldü.

TUYED’in ilk kez düzenlediği "Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması"na 50 ülkeden 265 çizer 588 eser ile katıldı.

Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve karikatürist Prof. Atila Özer, İran Tebriz Karikatürcüler Derneği Başkanı Rahim Baggal Asgari, Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı Ahmet Aykanat, Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi Editörü, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazmi Kozak, Yunanistan’dan karikatürist Athanassios Efthimiadis, karikatüristler Kamil Yavuz ve Bülent Çelik, turizm gazetecisi Fehmi Köfteoğlu ve TUYED Genel sekreteri Osman Nihat Aydoğan’dan oluşan seçici kurul, Cemalettin Güzeloğlu’nun karikatürünü birinci, Ukrayna’dan Oleg Goutsol’un  karikatürünü ikinci ve Makedonya’dan Jordan Pop-lliev’in karikatürünü de üçüncü olarak belirledi.

Seçici Kurul ayrıca, Mehmet Zeker, Ömer Çam, Luc Vernimmen (Belçika), Vladimir Kazanevsky (Ukrayna) ve Valeri Kurtu’nun karikatürlerini de mansiyona layık gördü.

Dereceye girenlerin ödüllerinin 11 Şubatta İstanbul TÜYAP Fuar Merkezinde başlayacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından verileceği bildirildi. (aa)