Türk edebiyatı Avrupa yollarında

Türk edebiyatı Avrupa yollarında
Türk edebiyatı Avrupa yollarında

Yazar Elif Şafak, 25 Haziran?da Brüksel?deki kapanış etkinliğine katılacak.

İSTANBUL - Goethe Enstitüsü’nün Kültür Köprüleri programı kapsamında düzenlediği ‘Yollarda... Avrupa Edebiyatı Türkiye’de, Türkiye Edebiyatı Avrupada’ projesinin ikinci ayağı başladı. İki ay içinde 16 Türk yazarın okumalar ve söyleşilerle Avrupalı okurlarla buluşacağı projenin ilk durağı Sofya oldu. Özdemir İnce ve Müge İplikçi’nin 4-7 Mayıs arasında Sofyalılarla buluştuğu etkinlikte 7 Mayıs’ta İstanbul Klarnet Korosu da bir konser verdi.
Şimdi sırada Buket Uzuner’in katılacağı Bükreş yolculuğu var. 11-15 Mayıs arasında yapılacak Bürkeş yolculuğunun ardından da Perihan Mağden ve Ayşe Kulin 18-23 Mayıs’ta Pecs’te, Şebnem İşigüzel ile Adalet Ağaoğlu 25-29 Mayıs’ta Viyana’da, Mario Levi ile Fethiye Çetin 21 Mayıs-5 Haziran’da Venedik’te, Sema Kaygusuz ile Aslı Erdoğan 7-11 Haziran’da Zürih’te, Murat Uyurkulak ise 14-19 Haziran’da Essen’de olacak. Essen’de Elif Şafak ve Mercan Dede aynı sahneyi paylaşacak. 

44 Avrupalı yazar Türkiye’ye gelmişti
Ardından 21-25 Haziran arasında programın Avrupa turunun galası yapılacak. Projeye katılan tüm Avrupalı ve Türk yazarların katılacağı etkinlikte Elif Şafak ve Ayfer Tunç okumalar ve söyleşiler yapacak. Ve Elif Şafak, Mercan Dede ile 25 Haziran’da ortak etkinlik yapacak. Mayıs 2009’da başlayan projede aralarında Günter Grass’ın da olduğu 44 Avrupalı yazarı Türkiye’nin 24 kentini gezdirmişti. www.goethe.de/yollarda (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    PERİHAN MAĞDEN