Türk filmi zamanı

'Moon and Stars Project' tarafından gerçekleştirilen 3'üncü New York Türk Filmleri Festivali, 19 Ekim'de başlıyor.

İSTANBUL - 'Moon and Stars Project' tarafından gerçekleştirilen 3'üncü New York Türk Filmleri Festivali, 19 Ekim'de başlıyor. Her yıl New York'ta düzenledikleri Kültür ve Sanat Festivali, MayFest ile tanınan 'Moon and Stars Project', festival kapsamında toplam 17 Türk yapımını Amerikalı seyircilerin huzuruna çıkaracağını açıkladı.
Amerikalı izleyicileri Türk sinemasıyla tanıştırmak ve Türk filmlerinin ABD'de ticari dağıtımına önayak olmak gibi amaçlar taşıyan Türk Filmleri Festivali kapsamında Anthology Film Archieves salonlarında Türk sinemasının beğeni toplayan örnekleri gösterilecek. Festival, 'Uzun Metraj', 'Kısa Metraj', 'Belgesel', 'İlk Filmler' ve 'Ustalara Saygı' başlıklı beş bölümden oluşacak. 28 Ekim'e kadar sürecek festivalde gösterilecek filmler arasında son dönem Türk sinemasının başarılı örneklerinden
'Vizontele', 'Balalayka', 'Melekler Evi', 'Mayıs Sıkıntısı', 'Kaç Para Kaç' ve 'Parçalanma' da yer alıyor.
Ustalara saygı bölümünde Halit Refiğ'in
'Gurbet Kuşları'nın gösterileceği festivalin belgesel bölümünde ise 'Pehlivanın Düşüşü' ve 'Beni Almaya Geldiler' gibi filmler yer alıyor. Bilgi için Tel: 0212 218 76 65 (Kültür Sanat)