Türk sineması Kiev'e gidecek

Türk filmleri Kiev yolcusu. Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) 18-22 Kasım tarihleri arasında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Türk Filmleri Haftası düzenliyor.

İSTANBUL - Türk filmleri Kiev yolcusu. Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) 18-22 Kasım tarihleri arasında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Türk Filmleri Haftası düzenliyor. Etkinlik kapsamında yedi Türk filmi Ukraynalı sinemaseverlerin huzuruna çıkacak. Etkinliğin açılışını ise Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu yapacak.
Etkinlikte Nuri Bilge Ceylan'ın 'Uzak', Yılmaz Erdoğan'ın 'Vizontele Tuuba', Ezel Akay'ın 'Neredesin Firuze', Uğur Yücel'in 'Yazı Tura', Semir Aslanyürek'in 'Şellale' gibi son dönem Türk filmlerinin yanı sıra Ömer Kavur'un 'Anayurt Oteli' ve Nesli Çölgeçen'in 'Züğürt Ağa'sı gibi sinemamızın köşe taşları da gösterilecek. Gösterimler Ukrayna Sineması'nda gerçekleştirilecek. Gösterimlere filmlerin oyuncu ve yönetmenleri de katılacak. Yılmaz Erdoğan, Hülya Koçyiğit, Uğur Yücel, Ezel Akay, Semir Aslanyürek ve Demet Akbağ filmlerin gösterimi sonrasında sinemaseverlerle söyleşecek. (Kültür Sanat)