Türkan Şoray 550 kişi arasından onu seçti!

Türkan Şoray 550 kişi arasından onu seçti!
Türkan Şoray 550 kişi arasından onu seçti!
24 yıl aradan sonra yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanan Türkiye sinemasının efsane ismi Türkan Şoray, çekimlerine yakında başlayacağı yeni filmi için aradığı çocuk oyuncuyu sonunda buldu. Şoray, 550 çocuk oyuncu adayı arasından Emirhan Oktay'ı seçti. Senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı film, bir pavyonun kasabaya taşınması sonrasında yaşananları konu alıyor.

Daha önce ‘Bodrum Hakimi’, ‘Azap’ ve ‘Yılanı Öldürseler’ (Şerif Gören’le birlikte) gibi filmlere yönetmen olarak imza atan Türkan Şoray, 24 yıl sonra kamera arkasına geçeceği adı henüz açıklanmayan yeni filmi için çocuk oyuncusunu buldu. Kızı Yağmur Ünal’ın yapımcısı olduğu ve yakında çekimlerine başlanacak film için aylardır büyük bir titizlik ve gizlilikle çocuk oyuncu arayan Türkan Şoray, 550 kişi arasından aklındaki role en uygun isim olarak Emirhan Oktay’ı seçti. Masum yüzü ve duru oyunculuğuyla Şoray’ı ikna eden Emirhan, daha önce de çeşitli reklam filmlerinde yer almıştı. 9 yaşındaki Emirhan Oktay, kısa süre önce filmin okuma provasına da katıldı. Türkan Şoray’ın provada yakından ilgilendiği Emirhan Oktay, çocuk oyuncu koçuyla her gün üç saat rolüne hazırlanıyor.


Emirhan Oktay
Senaryosunu Onur Ünlü’nün yazdığı, bir pavyonun kasabaya taşınması sonrasında yaşananları konu alan filmle ilgili Türkan Şoray, “Bu film benim mesleki kariyerimde çok önemli. Türk sinemasına ve seyircisine sorumluluk duygumla bu filme başlıyorum. Filmimizde Yeşilçam filmlerinin tadı olacak gibi hissediyorum. Anlatmak istediğim, önyargının yerine hoşgörünün getirdiği güzellik ve dayanışmanın getirdiği mutluluk. Bu filmi izleyen bir yandan kahkahalarla gülerken belki de aynı anda yüreğinde hüznü hissedecek. En büyük desteğim ekibim ve oyuncularım olacak. Allah mahcup etmesin” diye konuşuyor.