Türkan Şoray'a 'Dondurmam Gaymak' sürprizi!

Türkan Şoray'a 'Dondurmam Gaymak' sürprizi!
Türkan Şoray'a 'Dondurmam Gaymak' sürprizi!
'Dondurmam Gaymak' filmiyle tanınan yönetmeni Yüksel Aksu, Türkiye sinemasının efsane ismi Türkan Şoray'ın 24 yıl aradan sonra yönetmen koltuğuna oturduğu 'Uzaklarda Arama' filminin Muğla'daki setine sürpriz ziyaret yaptı. Sete dondurma götüren Muğlalı yönetmen Aksu, tüm ekibe kendi elleriyle dondurma dağıttı.

Bir pavyonun kasabaya taşınması sonrasında yaşananları konu alan ‘Uzaklarda Arama’ adlı yeni filminin çekimlerine Muğla’da devam eden Türkan Şoray, ‘Dondurmam Gaymak’ filmiyle tanınan Muğlalı yönetmen Yüksel Aksu’nun ‘dondurmalı’ sürprizi karşısında çok mutlu olduğunu belirtti ve ekibe dondurma molası verdi.

Daha önce ‘ Bodrum Hakimi’, ‘Azap’ ve ‘Yılanı Öldürseler’ (Şerif Gören’le birlikte) gibi filmlere yönetmen olarak imza atan Türkan Şoray, yapımcılığını kızı Yağmur Ünal’ın üstlendiği, senaryosunu Onur Ünlü ’nün yazdığı bir pavyonun kasabaya taşınması sonrasında yaşananları konu alan ‘Uzaklarda Arama’yle ilgili, “Bu film benim mesleki kariyerimde çok önemli. Türk sinemasına ve seyircisine sorumluluk duygumla bu filme başlıyorum. Filmimizde Yeşilçam filmlerinin tadı olacak gibi hissediyorum. Anlatmak istediğim, önyargının yerine hoşgörünün getirdiği güzellik ve dayanışmanın getirdiği mutluluk. Bu filmi izleyen bir yandan kahkahalarla gülerken belki de aynı anda yüreğinde hüznü hissedecek. En büyük desteğim ekibim ve oyuncularım olacak. Allah mahcup etmesin” diye konuşmuştu.

Türkan Şoray 550 kişi arasından onu seçti!