Türkçe pop-rock şarkılara caz yorumu

Türkçe pop-rock şarkılara caz yorumu
Türkçe pop-rock şarkılara caz yorumu
Teoman, Göksel, Duman gibi popüler şarkılarını 50'lerin Amerikan caz standartları formunda yorumlandığı albümleriyle dikkat çeken Yavuz Akyazıcı, bu akşam saat 21.00'de Alper Yılmaz ve Riccardo Marenghi'den oluşan triosuyla Borusan Müzik Evi sahnesinde.

New York caz sahnesinde 17 yıl konserler verdikten sonra Teoman, Göksel, Duman gibi sanatçıların popüler şarkılarını 50'lerin Amerikan caz standartları formunda yorumlayan, 'Turkish Jazz Standards' albümleriyle Amerika'nın en saygın haber ve kültür sanat radyosu olan NPR'a konuk olan Yavuz Akyazıcı, 5 Mart Cumartesi gecesi Borusan Müzik Evi sahnesine çıkıyor.

Yavuz Akyazıcı, yıllar içinde beraber çaldığı Patricia Barber, Billie Harper, Matt Wilson, Eric Person gibi müzisyenlerle, Birdland, Knitting Factory, Smalls, 55 Bar gibi efsane kulüplerin yanı sıra, JVC Jazz Festival, Bakü Jazz Festival, Charlie Parker Jazz Festival gibi uluslararası caz festivallerinde konserler verdi. Amerikan caz standartlarının doğuş konsepti olan dönemin popüler şarkılarının caz olarak yorumlanmasını Türkçe şarkılara uyarlamasıyla büyük ilgi çeken Yavuz Akyazıcı, kendi bestelerinden oluşan ve Türkiye'nin tanınmış caz müzisyenleriyle çaldığı kendi albümleriyle de konserlerine devam ediyor.
Yavuz Akyazıcı, Alper Yılmaz ve Riccardo Marenghi ile birlikte 5 Mart Cumartesi gecesi saat 21.00'de Borusan Müzik Evi’nde.