Türkiye'ye mimaride dört prestijli ödül

Türkiye'ye mimaride dört prestijli ödül
Türkiye'ye mimaride dört prestijli ödül

Cendere Vadisi Kentsel Planlama Projesi

Prestijli İngiliz mimarlık dergisi Architectural Review tarafından organize edilen MIPIM 2012 Future Projects Awards’da dört ödül kazanan Türkiye , bu yılın en başarılı ülkesi oldu. Projeler fuarda dokuz ayrı kategoride yarıştı.
Suyabatmaz Demirel iki ayrı kategoride ödül kazandı. ‘Yüksek Yapılar’ kategorisinde TAO Gayrimenkul için İstanbul Finans Merkezi’nde tasarladığı ‘Tao Tower’ projesi ile birinciliği kazanan Suyabatmaz Demirel ‘Retrofit’ kategorisinde ise İstanbul Göksu’daki ‘Halat Fabrikası Loftları’ ile birinci oldu.
Emre Arolat Architects (EAA), ‘Cendere Vadisi Kentsel Planlama Projesi’yle, ‘Karma Yapılar’ kategorisinde en iyi karma kullanımlı proje ödülüne layık görülürken, Global Architectural Development (GAD) Mimarlık Bürosu’ndan Gökhan Avcıoğlu’nun İstanbul Gedikpaşa’daki GDKP projesi ise ‘Rejenerasyon ve Master Plan’ kategorisinde büyük ödülü kazandı. MIPIM AR Future Project Awards ödülleri, 7 Mart Çarşamba gecesi Fransa Cannes’daki The Hotel JW Marriott’da yapılacak törenle sahiplerine sunulacak.