TÜYAP'TA Cem Yılmaz izdihamı

TÜYAP'ta düzenlenen 29. İstanbul Kitap Fuarı'nda, Cem Yılmaz'ın senaryo kitaplarıyla ilgili bir söyleşi ve imza günü düzenlendi

 Güven USTA

İSTANBUL / DHA

Hayranları Cem Yılmaz için erken saatlerde TÜYAP'a geldi. Kameraların alınmadığı bölümde ünlü komedyen hayranlarıyla sohbet etti. İmza gününde ise hayranları Cem Yılmaz'ın yanına gidebilmek için adeta birbiriyle yarıştı. Çok sayıda kişinin imza günü sırasında Yılmaz'ı cep telefonuyla görüntülemesi de dikkat çekti.
Basın mensuplarına açıklama yapan Cem Yılmaz, "4 filmimin senaryosu kitap haline dönüştürüldü. Okuma sevdasına faydamız dokunursa çok iyi" dedi.
Kitaplar için "Ders niteliğinde olmaz ama örnek senaryo olur" diye Yılmaz, "yeni sinemacı arkadaşlarının da senaryolarını yayınlamasını isterim" diye konuştu.

4 FİLM KİTAP OLDU
Okuyanus Yayınevi, Cem Yılmaz’ın dört senaryosunu kitap haline getirdi. ‘G.O.R.A.’, ‘Hokkabaz’, ‘A.R.O.G.’ ve ‘Yahşi Batı’ kitaplarında sadece senaryo. Filmlerin henüz taslak aşamasında olduğu masa başı toplantılar; eskizler, düşünsel ve fiili taslaklar, set fotoğrafları, anılar da kitaplarda yer alıyor.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Cem Yılmaz

  ,

  kitap