TÜYAP'ta ödüllü gece

TÜYAP'ta ödüllü gece
TÜYAP'ta ödüllü gece

Tan Oral (sağda) ödülünü Bülent Ünal'ın elinden aldı.

34. İstanbul Kitap Fuarı ve 25. İstanbul Sanat Fuarı'nın onur ödülleri, önceki akşam TÜYAP'ta gerçekleşen törenle ünlü karikatürist Tan Oral ve Fikret Otyam adına eşi Filiz Otyam'a verildi.
Haber: MURAT YEŞİLYURT / Arşivi

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP tarafından düzenlenen 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı Onur Ödülleri, önceki akşam TÜYAP’ta gerçekleşen törenle sahiplerine verildi. Bu yıl ana teması ‘Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak’ olarak belirlenen 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Çizeri Ödülü, karikatürist Tan Oral’a TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal tarafından verildi.
25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nın yakın zamanda kaybettiğimiz Onur Sanatçısı Fikret Otyam’ın ödülünu ise eşi Filiz Otyam, Doğan Hızlan’ın elinden aldı. Sanat Fuarı’nın Eleştirmen Onur Ödülü Prof. Kemal İskender’e Erhan Karaesmen; Koleksiyoner Onur Ödülü ise Max Maçoro’ya Abdülkadir Günyaz tarafından verildi. Sanatsever Kurum Onur Ödülü, Çanakkale Bienali’ni düzenleyen CABININ adına Seyhan Boztepe ödülünü Kültür Eski Bakanı Ercan Karakaş’tan aldı. Aynı zamanda Çanakkale Bienali İnisiyatifi’ne ve plastik sanatlara verdiği destek nedeniyle Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, yine Ercan Karakaş tarafından teşekkür plaketi verildi.

Filiz Otyam ve Doğan Hızlan.