U2'da stada ilk giren kazanıyor

U2'da stada ilk giren kazanıyor
U2'da stada ilk giren kazanıyor

FOTOĞRAF: KEVIN MAZUR

İSTANBUL - U2’nun 6 Eylül İstanbul konserini, saha içine ilk giren 2 bin 500 kişi en önden izleyecek.  360o Avrupa Turnesi’nde sahnenin çevresindeki ‘iç daire’ adlı özel bölüm gruba en yakın yer. Türkiye konserinde ‘iç daire’ye saha içi biletiyle girilebilecek. Tabii herkes değil, ilk gelen 2 bin 500 kişi.
Atatürk Olimpiyat Stadı’nda saat 21.00’de başlayacak U2 konserinden önce, saat 19.30’da İngiltere ’nin en önemli alternatif rock gruplarından Snow Patrol sahne alacak. Konser günü kapılar saat 13.00’de açılacak. Blackberry sponsorluğunda, Live Nation tarafından düzenlenen turnenin İstanbul ayağı, Pozitif ve İKSV işbirliğiyle, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın katkılarıyla yapılıyor.
Seksen bin kişinin gelmesi beklenen konser için toplu taşıma olanakları da var. Halkalı’daki stadyuma gidiş için metro ve trenin son duraklarından özel otobüsler kalkacak. 

Konsere nasıl gidilir?
* Tren: Halkalı tren istasyonundan konsere özel otobüs var.
*l Metrobüs: Avcılar-Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme metrobüs hattı (34) Yenibosna durağından özel otobüsler kalkacak.
* Hafif Metro: Aksaray-Havalimanı hafif metro hattı (M1) hattı Yenibosna durağından konsere özel otobüsler kalkacak.
* Otobüs: İ.E.T.T Yenibosna durağı en yakın durak.
* Otomobil: Stada gitmek için 0-3 Karayolu’nun (TEM) Mahmutbey Gişeleri’ne gelmeden Atatürk Olimpiyat Stadyumu Batı  Güney tabelalarını takip ederek TEM Kuzey Yan Yol’a girmek gerekiyor. Bu yola giren araçlar tabelalar ve yönlendirme ekipleri aracılığı ile stadın otoparklarına yönlendirilecek.
(Kültür Sanat)