'Uçan Süpürge'den halka açık basın toplantısı

'Uçan Süpürge'den halka açık basın toplantısı
'Uçan Süpürge'den halka açık basın toplantısı
16. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali ekibi, 9 Mayıs'taki açılıştan önce, Kuğulu Park'taki basın toplantısıyla halkın karşısındaydı...

9-16 Mayıs tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak festivalin ilk kez halka açık gerçekleşen basın toplantısında sahneye çıkan festival ekibi sinemaseverleri mayısta film izlemeye, kültür ve sanata sahip çıkmaya çağırdı. Kavaklıdere Derneği’nden İsa Çapanoğlu, Uçan Süpürge’nin kurulduğu günden bu güne çok yol kat ettiğini söyleyip, ‘Çocuk Gelinler’ projesinin fark yarattığını belirtirken Ankara Genç İşadamları Derneği’nin Kadın Komitesi Başkanı İrem Şerefoğlu, festivalin etkinliklerine bundan sonra da destek vermek istediklerini söyledi. Festivalin bu seneki açılış töreninin organizasyonunu gönüllü olarak üstlenen gazeteci Elif Özmenek Çarmıklı da festivalin kendisiyle birlikte başkentlileri heyecanlandırdığını belirtti.
Festivalin bu seneki teması olan “…rağmen: dayanışma, direniş, devinim” üzerine herkesin kendi ‘rağmen’ini dile getirebileceği filmler, söyleşiler, sergiler ve sürpriz etkinliklerle dolu haftanın açılış töreni 9 Mayıs’ta Opera Binası’nda olacak. Türkiye sinemasının usta kadın yönetmenleriyle genç kuşağın öncü kadın yönetmenlerinin son filmlerini içeren festival kapsamında Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Araf’, Pelin Esmer’in ‘Gözetleme Kulesi’, Belmin Söylemez’in ‘Şimdiki Zaman ’, Filiz Alpgezmen’in ‘Yabancı’ ve Elfe Uluç’un ise ‘Aziz Ayşe’ filmleri de izlenebilecek. Program http://festival.ucansupurge.org/veri/dosyalar/cizelge2013.pdf adresinde.