'Ulan İstanbul'un Maşuka'sı Almanya'nın Oscar'ına aday

'Ulan İstanbul'un Maşuka'sı Almanya'nın Oscar'ına aday
'Ulan İstanbul'un Maşuka'sı Almanya'nın Oscar'ına aday
'Ulan İstanbul' dizisindeki Maşuka rolüyle tanınan Demet Gül'ün senaryosunu Sanela Salketic ile yazdığı, yapımcılığını ve başrolünü de üstlendiği 'The House in the Envelope' (Zarf İçindeki Ev) adlı kısa film, Almanya'nın Oscar'ı kabul edilen Lola ödülüne aday gösterildi.

‘Ulan İstanbul ’daki Maşuka karakteriyle hayatımıza giren Demet Gül’ün senaryosunu SanelaSalketic ile paylaştığı, yapımcılığı ile birlikte başrolünü de üstlendiği ‘The House in the Envelope’ (Zarf İçindeki Ev), Almanya ’nın Oscar’ı kabul edilen Lola ödüllerinin kısa film bölümü Deutscher Kurzfilmpreis’te finale kalan 12 film arasında yer aldı. ‘The House in the Envelope’, Almanya Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Deutscher Kurzfilmpreis’te 227 film arasından finale kaldı.

Sanela Salketic’in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Demet Gül’ün yanı sıra Vedat Erincin, Özer Arslan ve Aysan Sümercan yer alıyor. 16 dakika uzunluğundaki filmin konusu ise şöyle: Türk kökenli olan ama Berlin’de yaşayan Leyla, babasının ölümünden sonra geçmişten gelen bazı soruların yanıtlarını bulmak için İstanbul’a döner. İstediği cevapları bulamayan Leyla’nın bu mücadelesine taksici de katılır...
FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYININZ: https://vimeo.com/124548493


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  İstanbul

  ,

  film

  ,

  kültür