Uluslararası jüriye ilk kez Türk başkan

Uluslararası jüriye ilk kez Türk başkan
Uluslararası jüriye ilk kez Türk başkan
Antalya Altın Portakal'ın uluslararası yarışmasında ilk kez bir Türk yönetmen, Yeşim Ustaoğlu başkanlık yapacak. Oscar'lı 'Bir Ayrılık'ın oyuncusu İranlı aktris Leila Hatami de jüride

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 4-11 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 50. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında yer alan uluslararası uzun metraj film yarışmasının jüri başkanlığını ilk kez bir Türk yönetmen, Yeşim Ustaoğlu yapacak. Jürinin diğer isimleri Asghar Farhadi’nin Oscar ödüllü ‘Bir Ayrılık’ filminin başrol oyuncusu ünlü İranlı aktris Leila Hatami, genç sinemacılara verdiği destekle uluslararası sinema platformlarına taşınmasına yol açan yapımcı Titus Kreyenberg, Macar yönetmen György Palfi ve en iyi film dahil üç Oscar ödülü alan ‘Argo’, ‘Köstebek’ gibi filmlerin yapımcılarından Zeynep Santıroğlu Sutherland.
‘Güneşe Yolculuk’, ‘Pandora’nın Kutusu’ ve ‘Araf’ gibi filmlerle Berlin, San Sebastian, Tokyo gibi uluslararası festivallerde ödüller kazanan yönetmen Yeşim Ustaoğlu’nun başkanlığındaki jüri, dünyanın farklı coğrafyalarından yarışacak 10 filmi değerlendirecek.