Ünlü piyanist ve oğlu ayakta alkışlandı

Ünlü piyanist ve oğlu ayakta alkışlandı
Ünlü piyanist ve oğlu ayakta alkışlandı
Dünyaca ünlü piyanist, devlet sanatçısı Gülsin Onay, Bodrum'da verdiği konserde oğlu keman sanatçısı Erkin Onay ile birlikte sahneye çıktı.

Ahmet YEŞİLAĞAÇ

MUĞLA- Anne ve oğluna, viyolonsel sanatçısı Bünyamin Sönmez'in de eşlik ettiği konser sonunda klasik müzikseverler, sanatçıları ayakta alkışladı.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği tarafından 400 yıllık tarihi Eklisia Kilisesi'nde düzenlenen 7'nci Uluslararası Klasik Müzik Festivali kapsamında devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, oğlu kemancı Erkin Onay ve viyolonsel sanatçısı Bünyamin Gezer birlikte sahneye çıktı. Chopin'in 'Cello sonata, Minör' ve Tchaikovsky'nin 'La minör Üçlü Opera' eserlerinin seslendirildiği konseri Gümüşlük Belediye Başkanı CHP 'li Mehmet Tire, Gümüşlük Kültür Sanat Derneği Başkanı Mesut Pekergin, ünlü sinema sanatçısı Filiz Akın, ressam Burhan Doğançay, Dışişleri eski Bakanı Emre Gönensay, Şef Peter Hoffmann ve program yapımcısı Nebil Özgentürk ile birlikte yaklaşık 600 kişi izledi.
Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda müzikseverler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı. Konser bitiminde Belediye Başkanı Tire, piyanist Gülsin Onay, oğlu Erkin Onay ve Gezer'e teşekkür plaketi verdi. Gümüşlük'te unutulmaz bir sanat akşamı yaşadıklarını belirten Tire, "Bu yıl festival birbirinden ünlü sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. Amacımız tatilcilere ve burada yaşayan halkımıza klasik müziği sevdirmek ve ilgiyi artırmak" dedi.