Ünlü Yunan tenor Ankara'da konser verecek

Ünlü Yunan tenor Ankara'da konser verecek
Ünlü Yunan tenor Ankara'da konser verecek
Yunanistan'ın AB dönem başkanlığı dolayısıyla ünlü tenor Mario Frangoulis Ankara'da bir konser verecek. Frangoulis'e, Ankara Devlet Opera ve Balsi eşlik edecek.

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), yılın ilk yarısında AB Dönem Başkanlığını yürütecek Yunanistan'ı, dünyaca ünlü tenor Mario Frangoulis'in konuk olacağı "Yeni Yıl Gala Konseri" ile kutlayacak. AB'nin yeni Dönem Başkanlığını kutlamak üzere Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle Frangoulis'i müzik severlerle buluşturacak konser, 11 Ocak'ta ATO Congresium Konser Salonu'nda gerçekleşecek. Konserde, Yunan Orkestra Şefi Lukas Karytinos yönetimindeki ADOB Orkestrası'nın yanı sıra Soprano Feryal Türkoğlu ve Başkemancı Tayfun Bozok da Frangoulis'e eşlik edecek.
Klasikle moderni, gelenekselle yeniyi harmanlamaktaki hüneri, operaya kattığı Akdeniz esintileri ve beş dilde söylediği şarkılarla dünyanın dört bir tarafında sahne alan Frangoulis, Türkiye 'de daha önce İstanbul , Bodrum ve Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nde konser vermişti.