Unutulan yazarları hatırlatma sempozyumu

İSTANBUL - Bilim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği (BESAM), Türk edebiyatına katkısı olmuş fakat toplumun hafızasında önemli bir yer edinememiş yazarları gündeme getirmek için bir sempozyum düzenliyor. Geçen yıl ilki düzenlenen ‘Unutulan Yazarlarımız’ isimli sempozyumun ikincisi 18 ve 19 Mart günleri, dört oturum halinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşecek.
Oturumları Eray Canberk, Adnan Binyazar, Zeynep Aliye ve Erol Köroğlu yönetecekler. 18 Mart’ta saat 11.00’de başlayacak birinci gün oturumlarında her konuşmacı bir ‘unutulmuş’ yazarı anlatacak. Eray Canberk şair İlhami Bekir Tez’i, Ahmet Özer şair ve gazeteci Nevzat Üstün’ü, Öner Yağcı Metin İlkin’i, Adnan Binyazar yazar Bedrettin Tuncel’i, Asuman  Kafaoğlu Büke gerçekçi ve eleştirel öyküler yazmış Ümran Nazif Yiğiter’i Behçet Çelik ise Fahri-Celal Göktulga’yı anlatacak.
İkinci gün Zeynep Aliye Niyazi Akıncıoğlu, Oya Baydar ise Fethi Savaşcı hakkında konuşacak. Oturumlar, Meral Demiryürek’in mizahi öyküler yazmış Sermet Muhtar Alus’u, Erol Köroğlu’nun tiyatro üzerine metinler de üretmiş Refik Ahmet Sevengil’i, Aslı Güneş’in Selahattin Enis Atabeyoğlu’nu Ömer Türkeş’in Muzaffer Hacıhasanoğlu’nu anlatacağı konuşmalarla sürecek. (Kültür Sanat)