Usta Yazar Oğuz Atay'ın kaleminden 'Oyunlarla Yaşayanlar'

Usta Yazar Oğuz Atay'ın kaleminden 'Oyunlarla Yaşayanlar'
Usta Yazar Oğuz Atay'ın kaleminden 'Oyunlarla Yaşayanlar'
Prof. Dr. Erhan Tuna'nın yönetmenliğini üstlendiği oyunda, toplumun modernleşme çabası ile içinde bulunduğu coğrafyanın kültürünü tartışan yapısıyla karşıtlıkların yazılan oyunlarla çözümlemeye çalıştığı bir hayatın acıklı güldürüsü anlatılıyor.

Oğuz Atay’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Oyunlarla Yaşayanlar’ı ‘Arkadaşlar ve Gerçekler Tiyatrosu’ sahneliyor.  

Prof. Dr. Erhan Tuna’nın yönetmenliğini üstlendiği oyunda, toplumun modernleşme çabası  ile içinde bulunduğu coğrafyanın kültürünü tartışan yapısıyla karşıtlıkların yazılan oyunlarla çözümlemeye çalıştığı bir hayatın acıklı güldürüsü anlatılıyor.

Atay, tuzu kuru oldukları için yaşamın getirdiği kaygılardan sıyrılabilen küçük burjuva sınıfının hayatını bir oyun gibi kurgulayarak,  sürekli küçük oyunlar oynama peşinde olmalarını eleştiriyor. Seyircinin de  bir süre sonra dahil olduğu oyunda, ‘oyun içinde oyun’ yer alıyor.

Emekli öğretmen Çoşkun Ermiş’in hayatından kesitler sunan ‘Oyunlarla Yaşayanlar’da,  Süleyman Atanısev, Handan Bayındır Tuna, Esin Karakaya, Atahan İsmail Keskin, Ali Savaşçı, Erhan Tuna, Mine Özyavuz, Hafize Balkan ve Şefket Çemç rol alıyor. Dekorda Cihan Aşar’ın , ışık tasarımında Koray Erhan Doğrul’un , müziklerde Çağrı Beklen’in, görsel efektlerde ise  Sevtap Seheroğlu’nun imzası var.

İzleyenlerin ‘’Ben bu anı daha öncede yaşamıştım’’ diyeceği ‘Oyunlarla Yaşayanlar', 9, 16  ve 23 Aralık  tarihlerinde D22’de izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri biletix’ten temin edilebilir.