Uzakdoğu filmleri geliyor

Uzakdoğu Kültür Merkezi tarafından
gerçekleştirilmekte olan 4. Uluslararası Uzakdoğu Film Festivali bu yıl 23 Kasım'da Ankara'da başlayacak.

İSTANBUL - Uzakdoğu Kültür Merkezi tarafından
gerçekleştirilmekte olan 4. Uluslararası Uzakdoğu Film Festivali bu yıl 23 Kasım'da Ankara'da başlayacak. Türk seyircisine Uzakdoğu sinemasını tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlayan festival 9 Aralık-16 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da, ardından ise 23 Aralık-30 Aralık arasında İzmir'de seyirciyle buluşacak.
Çin, Hindistan, Tayland, Avustralya, Yeni Zelanda, Malezya, Filipinler, Endonezya, Hong Kong, Japonya, Vietnam, Türki cumhuriyetler ve Çin-Tayvan'dan 50'den fazla yapımı sinemaseverlere ulaştıracak festival, Asya sinemasını tanıtmayı amaçlıyor. 35mm, 16mm, VHS, DVD ve VCD formatlarındaki filmlerin gösterileceği Uluslararası Uzakdoğu Filmleri Festivali'nde, Ülke Sineması, Sinema Sinema, Düşlerinin İzinde, Uzak'tan Kadın Öyküleri, Retrospektifler ve Belgesellerle Uzakdoğu gibi bölümler yer alacak.
Ankara'da Kavaklıdere Sineması, Türk-İngiliz Kültür Derneği, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı, İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezi, Bilgi ve Marmara üniversiteleri, Fransız Kültür Merkezi,
İzmir'de ise İzmir Büyükşehir Belediyesi sinema salonu gibi birçok mekân sinemasevere festival kapsamında kapılarını açacak. Resmi sponsorluğunu Dışişleri ve Kültür bakanlıklarıyla TRT ve THY'nin üstlendiği 4'üncü Uluslararası Uzakdoğu Filmleri Festivali'ne, Cumhuriyet, Radikal, TV8 ve Açık Radyo da destek oluyor. Bilgi için Tel: 0312 490 51 40 (Kültür Sanat)