Vahide Perçin Akbank Kısa Film Festivali'nde

Vahide Perçin Akbank Kısa Film Festivali'nde
Vahide Perçin Akbank Kısa Film Festivali'nde
16-26 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve 23 ülkeden 90'a yakın kısa filmin gösterileceği 11. Akbank Kısa Film Festivali, 19 Mart'ta Türkiye sinemasının usta oyuncusu Vahide Perçin'i ağırlayacak.

Kısa film gösterimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere 10 gün boyunca keyifli bir program sunan 11. Akbank Kısa Film Festivali , Türk sinemasının usta oyuncusu Vahide Perçim’i ağırlayacak. Festival kapsamında 19 Mart Perşembe günü saat 14.00’de oyunculuk atölyesi gerçekleştirecek olan sanatçı, oyunculuğun bedensel ve tinsel yolculuğu, bedeni metnin ritmi dışında çalıştırarak ezber duygulardan uzaklaştırmak gibi temel konular üzerinden çalışmalar gerçekleştirecek.

Papua Yeni Gine’den Meksika’ya, İskoçya’dan Suriye ’ye dünyanın farklı bölgelerindeki 37 ülkeden toplam 712 kısa filmin başvurduğu 11. Akbank Kısa Film Festivali; yarışma ve yarışma dışı bölümlerinin yanısıra farklı renkleri, coğrafyaları, kültürleri ve düşünceleri bir araya getiriyor. Festival’in “Dünyadan Kısalar”, “Festival Kısaları”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Yarışma Dışı Seçki” ve “Özel Gösterim” bölümlerinde bu yıl 23 ülkeden toplam 86 kısa film ve 2 uzun metraj film seyirciyle buluşuyor.

11. Akbank Kısa Film Festivali ile ilgili ilgili detaylı bilgi için www.akbankkisafilm.com ya da www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.