Van Gogh sorularınızı cevaplıyor

Van Gogh sorularınızı cevaplıyor
Van Gogh sorularınızı cevaplıyor
Amsterdam'daki Van Gogh Müzesi, ünlü ressamın 125. ölüm yıl dönümü vesilesiyle ilginç bir proje başlattı. Bir tür 'bana istediğini sor' projesi kapsamında Van Gogh'a 'hayatıyla ilgili' olmak şartıyla isteğiniz soruyu yöneltebiliyorsunuz. 125 gün boyunca her gün bir soru seçilip yanıtlanıyor. Sorusu seçilenler müzeden ödül kazanıyor.
Haber: Birce Altay - birce.altay@radikal.com.tr / Arşivi

Amsterdam'daki Van Gogh Müzesi 3 Mayıs 2015'te ilginç bir proje başlattı. Ünlü ressamın 125. ölüm yıl dönümü için hayata geçen projede müze yönetimi, 125 gün boyunca web sitesi üzerinden kullanıcıların sorduğu sorulardan bir tanesini yanıtlayacak. 125 günün sonunda soruları kabul edilen kullanıcılar arasından seçilenlere Eylül ayında yapacakları yeni bina açılışı için davetiye verilecek.

Hollandalı ressam Vincent Van Gogh ölümünün 125. yılında bir tür ‘ask me anything’ (bana istediğini sor) projesiyle anılıyor. Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’nin gerçekleştirdiği bu projede sorular dünyanın dört bir yanında yaşayan kullanıcılar tarafından, web üstünden iletiliyor. Sorulacak soruların tek şartı ressamın hayatıyla ilgili olması; başka herhangi bir sınırlandırılma yok.

Bugün itibariyle projede 41. soru sorulmuş. Şimdiye dek sorulan sorular arasında ise sanatçının resimlerinde inancın yerinden, neden bu kadar az sayıda çocuk resmi çizmiş olduğuna, son çizimi olarak bilinen Kargalarla Buğday Tarlası’nın sahiden yaptığı son resim olup olmadığından, kedileri sevip sevmediğine kadar pek çok farklı konuda merak edilenler var.

Sizin de Van Gogh ile ilgili merak ettikleriniz, internette okuyup doğruluğundan emin olamadığınız şeyler varsa, yapmanız gereken tek şey Van Gogh Müzesi’nin web sitesine gidip, ilgili kısımdaki formu doldurarak sorunuzu iletmek.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Resim

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  Müze

  ,

  Ünlü

  ,

  Amsterdam

  ,

  eylül

  ,

  Resmi

  ,

  BİNA

  ,

  2015