Van Gogh ve Dali sergilerine hucüm

Van Gogh ve Dali sergilerine hucüm
Van Gogh ve Dali sergilerine hucüm

Van Gogh sergisi önünde kuyruklar oluştu.

Özellikle sergi sayonlarında pek sık rastlamadığımız manzaralar yaşandı hafta sonu Karaköy’de... Antrepo No3’te yeni açılan ‘Van Gogh Alive’ sergisi ile Tophane-i Amire’deki ‘Dali’ sergisinin önünde uzun kuyruklar oluştu. Van Gogh eserlerinin dijital versiyonlarının yer aldığı sergiyi üç günde yaklaşık 6 bin kişi gezerken Dali sergisini cuma ve cumartesi günü 2 bin 500 kişi ziyaret etti.
Grande Exhibitions Avustralya tarafından tasarlanan ve Abdi İbrahim’in desteğiyle Türkiye ’ye getirilen ‘Van Gogh Alive’ sergisini ziyaret edenler, büyük ressamın eserlerini özel bir teknoloji sayesinde 40 projektör aracılığıyla dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, tavana yansıtılmış olarak görme fırsatını yakalıyor. 15 Mayıs’a kadar İstanbul ’da kalacak ardından da Ankara ’da açılacak serginin bilet fiyatları tam 15, öğrenci 8 liraya satılıyor.
Bugüne kadar yaklaşık 52 bin kişinin gezdiği Dali sergisi ise 26 Şubat’ta sona erecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tarafından açılan ve Radikal’in basın sporsonları arasında yer aldığı serginin biletleri ise 10 lira .