Vatansever Hollywood

11 Eylül saldırısının ardından Amerika'da büyük değişiklikler yaşanmaya devam ediyor.

LOS ANGELES - 11 Eylül saldırısının ardından Amerika'da büyük değişiklikler yaşanmaya devam ediyor. Orjinali beyaz olan ünlü Hollywood amblemi, Amerikan bayrağının desenine bürünüyor.
Önceki gün Los Angeles Şehir Meclisi'nde yapılan bir toplantıda Hollywood ambleminin mavi, beyaz ve kırmızı renklere boyanarak, Amerikan bayrağının desenini almasına karar verildi. Şu an için kalıcı olması düşünülmeyen proje Hollywood'un en büyük film şirketlerinden Universal Studios'un desteğiyle gerçekleştirilecek. Amblem Amerika'da Gaziler Günü olarak kutlanan 11 Kasım'dan itibaren sadece iki hafta boyunca yeni halini koruyacak.
Hollywood temsilcilerinden Eric Garcetti'nin önerisiyle gündeme gelen ve kabul edilen projenin, 'Afganistan'a düzenlenen saldırıların halen devam ettiği bu zorlu günlerde Amerikan halkına ihtiyaç duyduğu vatanseverlik duygusunu da aşılıyacağı'na inanılıyor.
Eric Garcetti, amblemde yapılacak olan bu değişikliğin nedenini şu sözlerle açıklıyor:
"Hollywood'un gerek Amerika'yı sevdiğini, gerekse bu ülke uğruna savaşan kadın ve erkeklerin arkasında durduğunu göstermek için iyi bir fırsat."