Ve David Gilmour dönüyor!

Ve David Gilmour dönüyor!
Ve David Gilmour dönüyor!
Efsanevi rock grubu Pink Floyd'un uzun süredir sessizliğini koruyan efsane gitaristi David Gilmour, 18 Eylül'de çıkacak dördüncü solo albümü 'Rattle That Lock'la dönüyor. Albümünün çıkış şarkısı 'Rattle That Lock'ın John Milton'un 'Kayıp Cennet' kitabından esinlenilen siyah-beyaz animasyon video klibi izleyicilere sunuldu. 2016'da turne var!

Uzun süredir sessizliğini koruyan Pink Floyd’un gitaristi ve vokalisti David Gilmour’un yeni solo albümü ‘Rattle That Lock’, 18 Eylül ’de Sony Music etiketiyle çıkıyor. Sanatçının dördüncü solo albümündeki şarkılar, Gilmour’un uzun yıllardır partneri olan Polly Samson imzası taşıyor. Albümün yapımcılığını ise David Gilmour ve Roxy Music’ten Phil Manzanera üstleniyor.


Albümün çıkış şarkısı ‘Rattle That Lock’ın John Milton’un ‘Kayıp Cennet’ kitabından esinlenerek yazılmış sözlerine Gilmour’un Fransa’daki Aix-en-Provence tren istasyonunda telefonuna kaydettiği sesler ve notalar eşlik ediyor. Şarkıda The Liberty korosu ve vokallerinin yanı sıra İngiliz şarkıcılar Mica Paris ve Louise Marshall da karşımıza çıkıyor.


Albümün dikkat çeken kapak tasarımı sanat yönetmeni Aubrey Powell öncülüğünde David Stansbie tarafından hazırlandı. ‘Rattle That Lock’ın yeni yayımlanan siyah-beyaz animasyon video klibinde, Trunk Animation’ın ‘Kayıp Cennet’ten esinlenerek tasarladığı görseller yer alıyor.

Efsanevi müzisyen ‘David Gilmour Live 2016’ turnesi kapsamında mart ve nisan aylarında Los Angeles, Toronto, Chicago ve New York’ta konser verecek. Albümün farklı versiyonları Türkiye’de de 18 Eylül’de müzik marketlerde olacak.