Venedik'te çıplak soprano

Venedik'te çıplak soprano
Venedik'te çıplak soprano

Thomas Ades in Powder Her Face eseri, 1993 yılında 81 yaşındayken vefat eden Argyll Düşesi Margaret Campbell in skandallarla dolu hayatını ele alıyor

Venedik kentindeki Fenice Tiyatrosu'nda sahnelenmeye başlayan Thomas Ades'in 'Powder Her Face' eserinde bir opera tabusu yıkıldı

Eda BERKBAYRAK

MİLANO - İtalya ’nın önde gelen opera sahnelerinden biri olan Venedik kentindeki Fenice Tiyatrosu’nda sahnelenmeye başlayan Thomas Ades’in ’Powder Her Face’ eseri opera kültüründeki önemli tabuyu yıktı. Soprano Zuzana Markova, oyunda yeralan duş alma sahnesinde çırılçıplak soyundu.

SANAT ÇEVRESİNDE ŞAŞKINLIKLA KARŞILANDI
Lirik kültürün geleneğini koruyup geniş kitlelere hitap ettiği İtalya’da 23 yaşındaki sopranonun sahnede soyunması haberi sanat çevresinde şaşkınlıkla karşılanırken, Zuzana Markova, "Travmatik bir durum değil. Tabii ki utanç hissediyorsunuz ama, yönetmenin sahneyi ele alış şıklığı beni ikna etti" dedi.

Thomas Ades’in ’Powder Her Face’ eseri, 1993 yılında 81 yaşındayken vefat eden Argyll Düşesi Margaret Campbell’in skandallarla dolu hayatını ele alıyor.(dha)


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  sanat

  ,

  Opera

  ,

  dolu

  ,

  vefat