Vuslata üç gün kaldı

Müzik tarihinin efsanevi gruplarından Depeche Mode, üç gün sonra
İstanbul'da. Grup, 30 Ekim Salı günü Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Türk hayranlarıyla buluşacak.

İSTANBUL - Müzik tarihinin efsanevi gruplarından Depeche Mode, üç gün sonra
İstanbul'da. Grup, 30 Ekim Salı günü Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Türk hayranlarıyla buluşacak. Grubun Türkiye'de çok geniş bir hayran kitlesi var. Organize bir fan kulübüne (depechemodetr.com) sahip. Her çıktıkları dünya turnesinde Türkiye'ye de uğrayacakları söylenip dururdu. Ama o tarihi buluşma bir türlü gerçekleşemezdi...
Nihayet, 20 yıllık hasret sona eriyor. Depeche Mode Türkiye'ye teşrif ediyor. Hem de İstanbul'u, 'Exciter' dünya turnesinin son ayağı olarak şereflendiriyor. Turnenin son konseri olması sebebiyle Türk hayranlarının yanı sıra Avrupa'dan da pek çok DM'ci, Depeche Mode'u bir kez daha izlemek için İstanbul'a geliyor.
Dev ekrandan DM arşivi
Elektronik-pop müziğin öncülerinden, müziğinde teknolojiyle duyguyu buluşturabilmeyi becerebilen ender gruplardan Depeche Mode, İstanbul konseri için 'dev' bir kadroyla geliyor: 15 TIR, iki uçak, grup üyeleri dahil toplam 54 kişilik ekip. Grup, 'Exciter' dünya turnesi kapsamında, Amerika ve Avrupa'da yaklaşık 25 ülkede bir milyondan fazla izleyiciye ulaştı. On binlerce vat'lık ışık ve ses düzeninin kullanıldığı konserlerde ayrıca dev ekrandan, grubun yıllardır sanat yönetmenliğini yapan Anton Corbjin'in grupla gerçekleştirdiği fotoğraf ve film çalışmaları izleyicilere gösteriliyor. Endişelenmeyin. Aynı nimetlerden İstanbul da yararlanacak. Yapılan yenilikler sonucunda Abdi İpekçi Spor Salonu, DM konseri için hazır.
Konser sonrası DM hayranlarını, Mydonose Showland'de 5000 kişilik, içinde şovların yer alacağı bir 'after show party' bekliyor. Partide ayrıca Chicago'dan DJ Pierre ve Detroit'in en önemli kadın DJ'lerinden DJ aka K. Hand pikaplarının başında olacak.
Depeche Mode, geçen mayıs ayında yeni albümü 'Exciter'ı yayımlamıştı. Albümün hemen ardından da, albümle aynı ismi taşıyan bir dünya turnesine çıkacağını açıklamıştı. Turne Kuzey Amerika ve Avrupa'yı kapsıyordu. Ve 'Exciter' dünya turnesinin son durağı İstanbul idi.
Apdi İpekçi Spor Salonu'nun kapıları saat 18.30'da açılıyor. Konser saat 21.00'de, after show party saat 24.00'de başlayacak. (Kültür Sanat)