Wainwright 'ın sesinden Edith Piaf

17. Uluslararası Caz Festivali kapsamında Martha Wainwright , bu akşam müzikseverlerle buluşacak.

İSTANBUL- İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından GarantiBankası’nın sponsorluğuyla düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında Martha Wainwright Sepetçiler Kasrı’nda, Jülide Özçelik’in grubu"Jülide Özçelik Band" ve Maarten Ornstein ise Salon’da yarın konser verecek.

İKSV’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kanada’nın folk müzik alanındaki en ünlü isimlerinden Martha Wainwright, efsanevi Fransız şarkıcı Edith Piaf’ın şarkılarını seslendireceği özel bir konserle yarın saat 22.00’de Sepetçiler
Kasrı’nda seyirciyle buluşacak.

Wainwright’ın, Edith Piaf’ın "La Foule", "L’Accordeoniste" ve "Le Chant D’Amour" gibi unutulmaz şarkılarına da yer vereceği konserde, sanatçıya bas gitarda Brad Albette, piyanoda Thomas Bartlett ve gitarda Doug Wiesselman eşlik edecek.

Festivalde Türkiye caz sahnesinin başarılı isimlerini Avrupalı ustalarla özel projelerde buluşturan "European Jazz Club" serisi kapsamında ayrıca duru, kırılgan ve naif ses tonu ve sağlam vokal tekniğiyle beğeni toplayan Jülide
Özçelik’in grubu "Jülide Özçelik Band" ve değişik projeleri ile Hollanda’nın tanınmış saksafon ve klarnet sanatçılarından Maarten Ornstein, yarın saat 22.30’da Salon’da konser verecek.

Özçelik’e klarnet, tenor saksafonda Maarten Ornstein, gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ediz Hafızoğlu’nun eşlik edeceği konser, Hollanda Konsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleştiriliyor.


    ETİKETLER:

    caz