West, Grammy'ye damgasını vurdu

Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Grammy müzik ödüllerinin adayları belli oldu. Chicago'lu rap'çi Kanye West, En İyi Müzisyen ve 'Jesus Walks' şarkısı ile En İyi Şarkı olmak üzere toplam 10 dalda adaylıkla Grammy'ye damgasını vurdu.

LOS ANGELES - Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Grammy müzik ödüllerinin adayları belli oldu. Chicago'lu rap'çi Kanye West, En İyi Müzisyen ve 'Jesus Walks' şarkısı ile En İyi Şarkı olmak üzere toplam 10 dalda adaylıkla Grammy'ye damgasını vurdu. 13 Şubat'ta sahiplerini bulacak olan Grammy'ye ayrıca R&B'nin ünlü isimleri Alicia Keys ve Usher sekizer dalda, Norah Jones, Loretta Lynn ve funk şarkıcısı Prince beş, Greenday altı dalda aday oldu. Grammy caz duayeni Ray Charles'ı da unutmadı. Geçen yıl hayatını kaybeden caz duayeni Ray Charles yedi dalda Grammy'ye aday gösterildi.
Eski ABD başkanı Bill Clinton da Grammy Müzik ödüllerine aday olanlardan. Clinton, 'Yaşamım' (My Life' adlı otobiyografisiyle En İyi Sesli Kitap Kaydı dalında yarışacak. Clinton geçen yıl da aynı dalda aday gösterilmişti. Grammy'de bu yıl Kanye West 'The College Dropout', Ray Charles 'Genius Loves Company', Green Day, 'American Idiot', Alicia Keys 'The Diary of Alicia Keys', Usher 'Confessions' albümleriyle en iyi albüm dalında yarışacaklar. (Kültür Sanat)