X Men'in yeni belalısı Oscar Isaac olacak

X Men'in yeni belalısı Oscar Isaac olacak
X Men'in yeni belalısı Oscar Isaac olacak
X Men serisinin son filmi X-Men: Apocalypse 2016 yılında sinema salonlarına damgasını vuracak. Peki bu yeni filmde X Men ekibinin en azılı düşmanı Apocalypse rolündekarşımıza kim çıkacak? İşte size Wolverine ve arkadaşlarının yeni korkulu rüyası: Oscar Isaac!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

X Men fanatiği okuyucularımız bilir, ne Magneto ne de başka bir kötü karakter asla Apocalypse'in eline su dökemez. Apocalypse dünyanın gördüğü, görebileceği en kötü en zalim ve en acımasız mutant olarak X Men tarihinde ayrı bir yere sahiptir. Biraz özüne inecek olsak "Aslında iyi adam" diyebilir miyiz tartışılır ancak, yüreği taştan öte artık fosilleşmiş bu kötü adamın yapabilecekleri için hazır olun! Çünkü onu Oscar Isaac canlandıracak!

Kimdir bu Apocalypse


Apocalypse adlı şahsiyet, mutant milletinin bir nevi Adem'i. Kendisi 5000 yıl önce Ürdün'ün Akkaba bölgesinde dünyaya gelmiş. Doğuştan mutant özelliklere sahip bu ağabeyimiz, taşıdığı büyük gücün bir yan etkisi olarak cilt kanserinden hallice bir hastalığa yakalanarak deri renginin griye ve dudaklarının da maviye çalması sonucu bir fena mahlukata dönüşmüş. Bu dönüşüm onun toplum tarafından bir hilkat garibesi muamelesi görmesine ve dışlanmasına sebep olmuş. Yalnız kalan bu gariban kardeşimiz, çölde vurgunlar yapan bir bedevi ekibinin lideri Baal tarfından kurtarılmış ve kendisine "En Sabah Nur" yani "Birinci" adı verilmiş. "Birinci" adıyla X Men: Days Of Future Past filminin sonunda gözüken piramidi yapan vatandaşın ta kendisi olan Apocalypse'in yolu X Men ile yeni filmde kesişecek!

Oscar Isaac kimdir?9 Mart 1980 doğumlu Oscar Isaac Hernandez, Guatemala'nın yetiştirdiği en büyük aktörlerden biri. Ailesi Fransız ve Küba kökenli olup kendisi Miami'de büyüyen Isaac, özellikle son 10 yıl içerisinde rol aldığı filmlerde ortaya koyduğu performansla kendisine has bir izleyici kitlesi oluşturmayı başardı. Rol aldığı ilk büyük yapım olan Meryem Ana: Hz. İsa'nın Doğuşu, 2006'da vizyona gitmişti. Body Of Lies ve Agora'da kendisini ıspatlayan Isaac, Robin Hood, Drive ve Sucker Punch filmleriyle popülaritesini arttıran Oscar Isaac, son yıllarda pek çok filmde yer almasına karşın ülkemizde sadece The Bourne Legacy'de yüzünü gösterebildi. Ancak gelecek Oscar Isaac için çok parlak çünkü merakla beklenen 2 seri filmin de kadrosunda yer alıyor! Oscar Isaac'ı önce 2015'te Star Wars'ın son macerasında izleyeceğiz, bir sene sonra da X Men: Apocalypse'te gelmiş geçmiş en zorlu kötü adamı canlandıracak!

X Men Apocalypse'in diğer sürprizleriHenüz dedikodu olsa da X Men Apocalypse'te bazı sürprizler de bizi bekliyor. Öncelikle X Men'in çizgi romanları ve çizgi dizilerinde çok fazla yer almasına karşın, filmlerinde sadece X Men Origins: Wolverine'de Origins'te izleyebildiğimiz Gambit karakterini Channing Tatum canlandıracak. Bu rolü Wolverine filminde Taylor Kitsch üstlenmişti. Bunun yanında Wolverine'i büyük bir ihtimalle ilk kez, çizgiromanlardaki klasik giysileriyle izleyeceğiz.