Yaşadıklarımızı abartıyoruz çünkü hayatımız sıkıcı!

Yaşadıklarımızı abartıyoruz çünkü hayatımız sıkıcı!
Yaşadıklarımızı abartıyoruz çünkü hayatımız sıkıcı!
İngiliz indie pop ikilisi Summer Camp, hem 60'lar hem de 80'ler etkisi taşıyan müzikleriyle yarın İstanbul'da. Gruptan Jeremy Warmsley'e bağlandık
Haber: HAYALSU ALTINORDU / Arşivi

Summer Camp’ın hikâyesi nasıl başlıyor?
Uzun zamandır arkadaştık ve bir hafta sonu yapacak hiçbir şeyimiz olmadığı için eğlence amaçlı şarkı kaydetmeye karar verdik. Ben yıllardır profesyonel olarak müzisyenlik yapıyordum; ama Elizabeth’in (Sankey) vokalini hiç duymamıştım. Flamingos’un ‘I Only Have Eyes For You’ parçasını cover’ladık. Kimseye de bahsetmedik ama bir süre sonra birkaç blogda bu cover’ın övüldüğünü görüp heyecanlandık. Böylece şarkı yazmaya başladık... 

Şarkı sözleriniz genel olarak ilişkilerdeki problemlerden, kalp kırıklıklarından bahsediyor. Yaşadıklarınızı mı anlatıyorsunuz?
İkimiz de şarkı sözü yazıyoruz; ama Elizabeth bu konuda benden biraz daha önde. Sözleri yazarken tecrübelerimizden faydalanıyoruz ama olayları biraz abartarak yazıyoruz denebilir; çünkü maalesef hayatlarımız oldukça sıkıcı! 

‘Welcome to Condale’ albümünüzle ilgili “Portishead’i andıran, 80’lerden etkilenmiş elektro pop” yorumu yapıldı. Katılıyor musunuz?
Portishead’i çok seviyoruz, bu yüzden bu yorum bizim için büyük iltifat. Müzikal açıdan inanılmazlar, Beth Gibbons’ın sesine hayranız. 

Albümdeki favoriniz hangisi?
Dinlerken hep iyi hissettiğimiz için ‘Summer Camp’ parçası. 

‘Losing My Mind’ parçanızın birçok remix’i dönüyor internette. En çok hangisini beğendiniz?
St. Etienne remix’ine özellikle hayranız. 

Diyelim sevgilinizden yeni ayrıldınız, hangi şarkı kesinlikle playlist’inizde olurdu?
Fleetwood Mac’den ‘Go Your Own Way’. 

Türk enstrümanlarından aşina olduğunuz var mı?
10 yıl önce çaldığım bir caz grubuyla İstanbul Caz Festivali’ne gelmiştim ve ut almak üzereydim. Ut gerçekten çok güzel. Ut dışında Türk enstrümanları hakkında pek bir bilgim yok! 

Bir müzik grubu olarak sizin için bir hayalin gerçekleşmesi neyin açılımı olur?
Yapmamız gereken çok önemli bir şey olsa ama unutsak güzel olurdu. Şaka bir yana, albüm yapıp turneye çıkmak harika bir duygu.
Summer Camp yarın saat 20.30’da Babylon’da.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  caz

  ,

  yorum

  ,

  Babylon

  ,

  Müzik

  ,

  Eğlence

  ,

  Kalp