Yaşar Kemal'in okurlarına vasiyeti

Yaşar Kemal'in okurlarına vasiyeti
Yaşar Kemal'in okurlarına vasiyeti
Kasım 2014'te Bilgi Üniversitesi'nin kendisine 'fahri doktora' unvanı vermek için düzenlediği törene sağlık sorunları nedeniyle katılmayan Yaşar Kemal'in gönderdiği mesaj, okurlarına bırakılmış bir vasiyet niteliğindeydi.

Kasım 2014'te Bilgi Üniversitesi'nin kendisine 'fahri doktora' unvanı vermek için düzenlediği törene sağlık sorunları nedeniyle katılmayan Yaşar Kemal 'in mesajı okurlarına vasiyet niteliğindeydi!

Yaşar Kemal gönderdiği mesajda şöyle demişti: "Bir, benim kitaplarımı okuyan katil olmasın, savaş düşmanı olsun. İki, insanın insanı sömürmesine karşı çıksın. Kimse kimseyi aşağılayamasın. Kimse kimseyi asimile edemesin. İnsanları asimile etmeye can atan devletlere, hükümetlere olanak verilmesin.

Benim kitaplarımı okuyanlar bilsinler ki, bir kültürü yok edenlerin kendi kültürleri, insanlıkları ellerinden uçmuş gitmiştir.

Benim kitaplarımı okuyanlar yoksullarla birlik olsunlar, yoksulluk bütün insanlığın utancıdır. Benim kitaplarımı okuyanlar cümle kötülüklerden arınsınlar." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yaşar Kemal'in eşine taziye telefonu

Yaşar Kemal'e böyle veda ettiler


Cem Erciyes yazdı. "Anadolu dilini, bilgesini ve en sevdiği evladını yitirdi"

Yaşar Kemal hayatını kaybetti
  http://www.radikal.com.tr/130360413036042

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cok güzel söylemis - kocero 21

  cok iyi söylemis ama anlayan kac kisi cikar??? en büyük asimile eden TC dir ama bakiyorumda asimilenin basi ceken bile ölüm mesaji yolamislar demekki hic anlamamislar büyük insani,

  Keske yasami kelimelerindeki gibi yasayabilsek.. - niviskar1978

  Keske yasami kelimelerindeki gibi yasayabilsek..bariscil, hosgorulu. Ne guzel olurdu o zaman nefes almak her gun...Hoscakal koca cinar' hoscakal guzel insan...