Yattığı herkesi anlatacakmış

Yattığı herkesi anlatacakmış
Yattığı herkesi anlatacakmış
Sinead O'Connor seneye çıkacak anı kitabında başından geçen herşeyi ve yattığı insanların üzerinde bıraktıkları kirleri anlatacağına söz verdi

İrlanda’lı şarkıcı Sinéad O’Connor’ın 2016 yılında çıkacak anı kitabı epey ses getirecek gibi. Sanatçı bu kitabında ‘yattığı insanların kendisinde bıraktığı kirliliği’ de koyacağına söz verdi… Genç yaşta büyük ün kazanan, kah saçların kazıtıp kah kendini dine verip her zaman eğlence endüstrisinin ‘tuhaf’ insanlarınadn biri olarak gündemde kalan şarkı, kitabında hayat hikayesini anlatacak.
2016 Mart ayında çıkacak kitap şarkıcının ilk kitabı. O’Connor bu sene çıkarttığı ‘I’m Not Bossy, I’m The Boss (Patronluk taslamıyorum, patronum)’ albümüne kadar yaptığı bütün işlerydı ve yaşadıklarını ve ‘yattığım insanların bende bıraktığı cinsel kirlilikten’ bahsedeceğine söz verdi.
47 yaşındaki O’Connor kendini hiçbir zaman ifade etmekten çekinmediğini söyledi. Hem müzikle hem de yeni kitabıyla kendini ifade ediyor. Kitabın henüz başlığı yok ama ABD ’li yayıncı ‘Blue Rider Press’ kitabın çıkacağını teyit etti.
‘Blue Rider’ yaptığı basın açıklamasına göre kitap O’Connor’ın “İrlanda’da sarsıntılı büyüme çağını, 1987’de ‘The Lion and the Cobra’yla ünlü bir şarkıcı olmasını ve sonrasından gelen 9 albümü, aykırı düşüncelerini ve hareketlerini ve günümüze kadar yaşadığı sorunlarını ve başarılarını” anlatacak ve “korkusuzca dürüst” olacak.
Sinéad O’Connor, 2014 yılında çıkarttığı ‘ I’m Not Bossy, I’m the Boss’ albümünü 2012’de ‘ciddi bir çökme’ yaşadıktan sonra çıkarttı. Son yıllarda intihar girişimleri, tedavileri ve kısa sürede yaptığı 4 evlilikle biliniyor. Miley Cyrus’a mentorluk yapmayı önerdi, sonrada akıl sağlığını bozduğu için ünlü pop star’a dava açtı. Bunların çoğunu kendi blogunda itiraf etti. Temmuz ayında ‘The Guardian’ gazetesine “25 yıl önce yaşanan şaçmalıklardan bahsederek zaman kaybetmek istemiyorum” açıklamasını yaptı. (The Guardian)