Yayıncılık tartışılıyor

Bilgi Üniversitesi Yayınları, Türkiye'de yayıncılık sektöründe yaşanan sorunları düzenleneyeceği bir sempozyumla tartışmaya açıyor.

İSTANBUL - Bilgi Üniversitesi Yayınları, Türkiye'de yayıncılık sektöründe yaşanan sorunları düzenleneyeceği bir sempozyumla tartışmaya açıyor. 16-17 Kasım tarihlerinde
'Dil Sorunları ve Türkçe', 'Yayıncılıkta Çeviri ve Sorunlar' ve 'Yayıncılıkta Editörlük, Kurumsal Yapı ve Sorunlar' başlıkları altında gerçekleşecek olan sempozyumun amacı, yayıncılık adına somut adımlar atmanın yollarını bulmak.
'Dil Sorunları ve Türkçe'
Yarın yapılacak 'Dil Sorunları ve Türkçe' başlığını taşıyan ilk oturumun konukları Necmiye Alpay, Mustafa Armağan, Yusuf Çotuksöken, İskender Savaşır ve Bülent Somay olacak. Günün ikinci ve son oturumu ise saat 13.30 ile 16.30 arasında gerçekleşecek.
'Yayıncılıkta Çeviri ve Sorunları' başlıklı oturuma Murat Belge, İsmail Kara, Suat Karantay ve Pınar Kür konuşmacı olarak katılacak. Sempozyumun ikinci gününde yapılacak ilk oturum 'Elektronik Yayıncılık Okuyucular Yapı ve Sorunlar' başlığın taşıyor. Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi Müdürü Serdar Katipoğlu'nun katıldığı oturum saat 11.00 ile 13.00 arası gerçekleşecek.
'Yayıncılıkta Editörlük Kurumsal Yapı ve Sorunlar' adlı ikinci oturuma ise Yapı Kredi Yayınları'ndan Enis Batur, İletişim Yayınları'ndan Tanıl Bora, Virgül dergisinden Orhan Koçak, Metis Yayınları'ndan
Müge Sökmen ve I. B. Tauris'ten Emmam Sinclair Webb konuşmacı olarak katılacak. Oturum saat 13.30 ile 16.30 arasında yapılacak. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 216 22 22 (Kültür Sanat)