Yaz sonuna doğru 'Bahar' ezgileri

Akusta Müzik'ten çıkan 'Bahar' adlı albüm, yaz ayında yayımlanmasına rağmen gerçek bir 'bahar' ferahlığı sunuyor dinleyene.

İSTANBUL - Akusta Müzik'ten çıkan 'Bahar' adlı albüm, yaz ayında yayımlanmasına rağmen gerçek bir 'bahar' ferahlığı sunuyor dinleyene. 'Bahar' tam bir kültürlerarası işbirliğinin ürününü gözler önüne seriyor. Albümde Hindistan ve Ermeni ezgilerinin yanı sıra Balkan ve Doğu müziğinden esintiler de mevcut.
Makis Abliantis (gitar), Hariprasad Chaurasia (Hint flütü), Manolis Lidakis (vokal), Dragan Dautovski (kaval), Haig Yazdjian (ud), Tanya Nikoloudi (keyboard), Petros Tabouris (kanun), Nikos Kapilidis (davul), Vangelis Karipis (perküsyon) ve Solis Barkis (perküsyon) gibi çok
önemli Balkanlı müzisyenler bu projede yer almış.
Son zamanların gerçekten ilgi çeken başarılı albümlerinden olan 'Bahar', 'world music' alanındaki gelişmeleri göstermesi açısından da ayrı bir önem taşıyor. Balkanlar'da kullanılan kanun, ud, gayda gibi etnik enstrümanların yarattığı etki, müziği keyifle dinlenir hale getiriyor. Son zamanlarda ortaya çıkan en dinamik ve başarılı çalışmalardan biri olan 'Bahar' arşivlerde bulunması gereken bir albüm. (Kültür Sanat)