'Yemekteydik ve Karar Verdim' Hindistan yolcusu

'Yemekteydik ve Karar Verdim' Hindistan yolcusu
'Yemekteydik ve Karar Verdim' Hindistan yolcusu
Ödüllü oyuncu Görkem Yeltan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ilk filmi 'Yemekteydik ve Karar Verdim', 3-5 Mart tarihlerinde Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde gerçekleştirilecek 12. IAWRT Asya Kadın Filmleri Festivali'ne seçildi. Festivalde Türkiye'den Bingöl Elmas'ın belgeseli 'Komşu Komşu! Huu!' ile Derya Durmaz'ın kısa filmi 'Gri Bölge' de yer alıyor.

Hindistan’ın Yeni Delhi şehrinde 3-5 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek 12. IAWRT Asya Kadın Filmleri Festivali’ne Türkiye’den üç film seçildi: ‘Uzak İhtimal’ ve ‘Eylül’ filmleriyle Adana Altın Koza Film Festivali’nde iki kez en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Görkem Yeltan’ın yönetmenliğini üstlendiği ilk film ‘Yemekteydik ve Karar Verdim’, ilk kısa filmi ‘Ziazan’la birçok festivalden ödülle dönen oyuncu Derya Durmaz’ın ikinci kısa filmi ‘Gri Bölge’ ve ödüllü belgeselci Bingöl Elmas’ın yönettiği ‘Komşu Komşu! Huu!’.

Görkem Yeltan: Aile trenine binerseniz bir de bakmışsınız ki...

Kurban bayramında bir araya gelen Rıza Gürsoy ve ailesinin hesaplaşmasını anlatan ‘Yemekteydik ve Karar Verdim’de 37 yıl sonra ilk kez bir sinema filminde rol alan Arzu Okay’ın yanı sıra Mehmet Güreli, Sema Poyraz, Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur gibi isimler rol alıyor. Senaryosunu Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan’ın birlikte yazdığı ‘Yemekteydik ve Karar Verdim’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan’ın gerçekleştirdiği filmin kurgusunu birçok ödülü bulunan Çiçek Kahraman, sanat yönetmenliğini Nilüfer Çamur, özgün müziklerini ise Yalçın Akyıldız yapıyor.