'Yeni Amy' Kovacs Radikal'e konuştu: Karanlık ve melankoliğim

'Yeni Amy' Kovacs Radikal'e konuştu: Karanlık ve melankoliğim
'Yeni Amy' Kovacs Radikal'e konuştu: Karanlık ve melankoliğim
Son dönemde Avrupa'da var olan en güzel şeylerden biri Kovacs. İnternette hakkında biraz araştırma yaparsanız göreceksiniz, Amy Winehouse'a benzetiliyor. Kovacs, bu akşam Goldnights serisi kapsamında Garajistanbul'da sahneye çıkacak. İlk İstanbul konseri öncesi sanatçıyla konuştuk.
Haber: Muhsin TOPYILDIZ - mahfuznecip@gmail.com / Arşivi

Bu konser ilk İstanbul deneyiminiz olacak. Ne hissediyorsunuz?Ekibim ve ben İstanbul’u ilk kez ziyaret edeceğiz. İstanbul’un sıcak insanlarla dolu güzel bir şehir olduğunu daha önce duymuştum. Ayrıca bana havaların oldukça güzel olduğunu söylediler. Hollanda’nın soğuk kışından iyi olduğu kesin.

Birçokları sizi yeni Amy Winehouse olarak tanımlıyor. Siz kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?
Kovacs olarak birçok farklı müzisyenden ilham aldığımı söyleyebilirim. Eski şarkıları ve farklı stilleri olan müzikleri çok severim. Kendimi de karanlık ve melankolik bir şarkıcı olarak tanımlayabilirim.

Rock City Institute’da eğitim aldınız. Bu eğitim hayatınızda bir şeyleri değiştirdi mi?
Okulda eğitimim devam ederken grubumla ve Oscar Holleman ile tanıştım. Hayallerime ulaşmamda bana yardımcı olabilecek insanlarla tanıştırdı beni Rock City Institute. O yüzden oldukça önemliydi.

Peki, Oscar Holleman ile nasıl tanıştınız?
Facebook üzerinden tanıştık ilk önce. ‘Strange’ şarkımı link’leyip ona gönderdim ve gecenin bir saatinde beni arayıp ‘Bu sesin sahibi sen misin?’ diye sordu. Ertesi gün stüdyoda buluştuk ve her şey böylece başladı.

Şarkılarınızı yaparken yola çıktığınız nokta nedir? Hayatınıza dair bazı anları şarkılarınızda kullanır mısınız?Aslında her zaman böyle yapıyorum. Kendi hikayemi söylediğim şarkının herhangi bir bölümünde görmem gerek. Aksi taktirde söyleyemiyorum.

İlk İstanbul konseriniz bu akşam. İstanbullular sizden pek çok şey bekliyor şüphesiz. Sizin beklentileriniz neler?Burada konser verebildiğim için kendimi onore olmuş hissediyorum. Beklenti konusuna gelince... Açıkçası ne beklemem gerektiğini bilmiyorum. Fakat insanların beni şaşırtmasına izin vereceğim. Ardından da ben en güzel sürprizimi yapacağım.
Kovacs, 22 Ocak Perşembe saat 22.00'de Garajistanbul'da.