Yeni bir iş uğruna...

Yeni bir iş uğruna...
Yeni bir iş uğruna...
Ankara Devlet Tiyatrosu'nun yeni sezon oyunlarından 'Grönholm Metodu', iş uğruna insanlığımızdan ve önem verdiğimiz değerlerden vazgeçebilir miyiz düşüncesini sorguluyor. Sinan Pekinton'un yönettiği tek perdelik oyun, 13 Ekim Salı günü Şinasi Sahnesi'nde prömiyer yapacak.

Devlet Tiyatroları, dünyasının acımasız yönlerini, adayların işe sahip olabilmek için yaşadıkları gizemli ve düşündürücü olayları tiyatroseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan, İspanyol yazar Jordi Galceran Ferrer’i uluslararası bir üne kavuşturan 2003 yılında yazdığı kara komedi türündeki ‘Grönholm Metodu’, 13 Ekim Salı günü Şinasi Sahnesi’nde prömiyer yapacak.

Yönetmenliğini Sinan Pekinton’un yaptığı tek perdelik oyun; ‘Yaşamımızı sürdürmek için, para kazanmak için, yani bir iş için; insanlığımızdan ve önem verdiğimiz tüm değerlerden vazgeçebilir miyiz? düşüncesini sorgulatacak.


Günümüz insanının yüzleşmek zorunda kaldığı ancak bulanık cevaplar vermekle yetindiği gerçekleri ortaya koyan oyunda Cüneyt Mete, Deniz Gökçe Yersel, Ünsal Coşar ve Nur Yazar rol alıyor. Dekor ve giysi tasarımını Gözde Yavuz’un, ışık tasarımını Zeynel Işık’ın üstlendiği oyunun müziklerini Ali Erel yaptı.


  ETİKETLER:

  İspanyol

  ,

  Ankara

  ,

  Oyun

  ,

  Komedi

  ,

  Para

  ,

  yazar

  ,