Yeni 'Doctor Who' belli

Yeni 'Doctor Who' belli
Yeni 'Doctor Who' belli
İngiliz BBC televizyonu, bilim kurgu dizisi Doctor Who'da yeni dönemde başroldeki doktor karakterini İskoç oyuncu Peter Capaldi'nin canlandıracağını açıkladı.

BBC ’nin bir başka televizyon dizisi "The Thick of It"te hükümetin küfürbaz iletişim sorumlusunu canlandıran Capaldi, Doctor Who rolünü Matt Smith’ten devralacak. Matt Smith bu karakteri 2010 yılından bu yana canlandırıyordu.

Capaldi, BBC’de kararın açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, "Artık bu sırrı taşımaktan kurtulmak olağanüstü bir şey" dedi. Peter Capaldi İngiltere ’deki bahis şirketlerinin de favorisiydi ve 2008’de de dördüncü sezondaki Pompei'nin Ateşleri bölümünde Romalı tüccar Caecilius’u canlandırmıştı.

1994'te en iyi kısa macera filmi Oscar'ını alan Capaldi, film ve diziler dışında tiyatro oyunlarında sahne alıyor, TV dizileri ve belgesellere senaryolar yazıyor. Kariyerinin en yoğun dönemlerinden birini geçiren İskoç oyuncu bu yıl ayrıca Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın öyküsünü anlatan Beşinci Kuvvet (The Fifth Estate) filminde Guardian editörü Alan Rusbridger'ı canlandıracak.