Yenilenen salonda üçlü aşk hikayesi!

Yenilenen salonda üçlü aşk hikayesi!
Yenilenen salonda üçlü aşk hikayesi!

Aşk Üçgeni

Goethe-Insitut İstanbul, yenilenen film salonunda film gösterimlerine yeniden başlıyor. 11 Haziran Perşembe saat 20.00'de geçen yılki Berlin Film Festivali'nin beğenilen Alman yapımlarından Dominik Graf imzalı 'Aşk Üçgeni', 15 Haziran Pazartesi saat 19:00'da ise Almanya'da Türkiye'ye geriye göç eden beş ailenin hikayesini anlatan 'Hadi Tschüs' adlı belgesel gösterilecek.

Goethe-Insitut Istanbul, yenilenen film salonunda film gösterimlerine Haziran ayında yeniden başlıyor. 11 Haziran Perşembe saat 20:00’de, 2014 Berlin Film Festivali’nin beğenilen Alman yapımlarından Dominik Graf imzalı ‘Aşk Üçgeni’ (Die geliebten Schwestern) gösterilecek. 18. yüzyıl sonunda geçen film, ünlü şair ve yazar Friedrich Schiller’in Charlotte ve Caroline von Lengefeld kız kardeşlerle yaşadığı aşk ilişkisini konu alıyor. Bu başarılı dönem filmi, anlattığı üçlü aşk öyküsünü modern bir bakış açısıyla işliyor.


Hadi Tschüs
15 Haziran Pazartesi saat 19:00’da ise Anne Denkinger ve Matthias Ditscherlein’ın birlikte çektiği ‘Hadi Tschüs’ (2014) adlı belgesel gösterilecek. Film, Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli insanların Türkiye’ye geriye göçlerini konu alıyor. Filmde Almanya’dan Türkiye’ye göç eden beş kişinin hikayeleri üzerinden şu sorulara yanıt aranıyor: Bu insanları geriye göç etmeye iten nedenler neler? Geri döndükten sonra Türkiye’de kurdukları yaşamlarını nasıl değerlendiriyorlar? Bu yeni yaşamlarını Almanya’daki yaşamlarıyla karşılaştırdıklarında neler düşünüyorlar? Türkiye’den neler bekliyorlar? Filmin yönetmenlerinden Matthias Ditscherlein da gösterime katılacak ve filmin ardından izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.
Goethe-Institut Istanbul: Yeni Çarşı Cad. No: 32, Galatasaray-Beyoğlu