Yeşilnil'le caz yolculuğu

Tuna Ötenel, Nükhet Aruca gibi Türkiye'nin önde gelen caz müzisyenleri ile yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan caz şarkıcısı, ressam, moda desinatörü Ayşegül Yeşilnil, 24 Kasım saat 19.30'da İş Sanat'ta konser verecek.

İSTANBUL - Tuna Ötenel, Nükhet Aruca gibi Türkiye'nin önde gelen caz müzisyenleri ile yaptığı başarılı çalışmalarla tanınan caz şarkıcısı, ressam, moda desinatörü Ayşegül Yeşilnil, 24 Kasım saat 19.30'da İş Sanat'ta konser verecek.
Küçük yaşlarda şarkı söylemeye başlayan Ayşegül Yeşilnil, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde tekstil tasarımı eğitimi aldıktan sonra bir süre moda desinatörlüğü yaptı. Ailesi de kendisi gibi müzisyen olan Yeşilnil, ilk albümü 'Rüzgâra Şarkılar Söyle'yi 1995 yılında yayımladı. Türkiye'nin sayılı caz şarkıcılarından Yeşilnil, müziğin yanı sıra resimle de ilgileniyor. Bugüne kadar caz atmosferini ve caz müzisyenlerini yansıttığı resimlerinden oluşan 10 kişisel sergi açtı.
Konserde sürprizler de olacak
1940'lı yılların cazını ve caz standartlarını seven Yeşilnil'e İş Sanat'ta gerçekleşecek konserinde gitarda Önder Focan, saksofonda Yahya Dai, basta eşi Nezih Yeşilnil ve davulda Cengiz Baysal eşlik edecek. Ayşegül Yeşilnil Quintet konserde dinleyicileri 1970'lerin şarkıları, caz standartları, besteler ve süpriz eserlerden oluşan bir caz yolculuğuna çıkaracak. (Kültür Sanat)