'Yetenek avcısı' Rock'n Dark 5 yaşında

'Yetenek avcısı' Rock'n Dark 5 yaşında
'Yetenek avcısı' Rock'n Dark 5 yaşında

Mor ve Ötesi bölge finallerinde sahne alacak.

Efes Dark’ın düzenlediği müzik yarışması Rock’n Dark, bu yıl beşinci yaşını kutluyor. Genç müzisyenlere yeteneklerini sergileme ve müzik dünyasında yer edinme fırsatı sunmayı amaçlayan yarışma bu yıl 27 Ocak’ta Ankara bölge finaliyle başlayacak. Sırasıyla Eskişehir, İstanbul , Adana, Antalya, İzmir, Bursa ve Konya’nın ardından Mmayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek büyük finalle son bulacak. Bölge finallerinde sahnede canlı performanslarını sergileyecek gruplar arasından jüri ve halkoylaması sonucunda bölge birincileri seçilecek ve birinciler yarı finalde ilk üçe girmek için yarışacak. Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek finalde de Rock’n Dark 5’in birincisi belirlenecek.
Rock’n Dark 5’te birinci seçilen grubun şarkısı dijital single olarak piyasaya çıkacak ve şarkının video klibi de çekilerek Dream TV’de yayımlanacak. İkincilik ödülünü alan grup uluslararası bir müzik festivalini izleme fırsatını yakalarken, üçüncü seçilen grup ise kendi şehrinde tam bir yıllık prova stüdyosu kullanımı hakkı elde edecek.
Rock’n Dark’ın bu yılki jüri üyeleri; müzik yapımcısı Selim Serezli, müzik prodüktörü Haluk Kurosman, Dream TV Genel Yayın Yönetmeni Şafak Ongan, Rock FM Yayın Yönetmeni ve Prodüktör Metehan Mert Çakır, gazeteci ve müzik yazarı Barış Akpolat, menajer Can Sertoğlu, Gece Yolcuları grubunun solisti Edis İlhan ve müzisyen Melis Danişmend. Ayrıca, sekiz ilde gerçekleştirilecek bölge finallerinde Mor ve Ötesi, Gripin ve Model sahne alacak.