Yıldız İbrahimova annesiyle söyleyecek

Yıldız İbrahimova annesiyle söyleyecek
Yıldız İbrahimova annesiyle söyleyecek

Yıldız İbrahimova, Mersin Festivali?nde annesiyle düet yapacağı albümün müjdesini verdi.

MERSİN - Dört oktavlık benzersiz sesi ve özgün doğaçlama yeteneğiyle tanınan Yıldız İbrahimova önceki gece 9. Mersin Müzik Festivali kapsamında Mersinlilere yine unutulmaz bir gece yaşattı. Bach’la başladı, Yine Bir Gülnihal’le devam etti, Çigan ritimleriyle coşturdu Balkan türküleriyle noktayı koydu. ‘Sen Bir Bey Oğlusun’, ‘Tren Gelir’ gibi türküleri kendi düzenlemesiyle yorumlarken mikrofonu da sık sık dinleyicilere uzattı ve Mersin dinleyicisine tam not verdi! Kendisine eşlik eden kanunda Tahir Aydoğdu, neyde Bilgin Canaz ve piyanda Çetin Bilge Akıncı’dan kurulu Girift Trio’yla da bol bol muhabbet etti.
“Doğaçlama yaparken kendimi bu dünyanın dışında adeta uzayda hissediyorum” diyen sanatçı sonbaharda piyasada olacak yeni albümünün müjdesini de ilk kez burada verdi. ‘Balkanatolia 2’ albümü için yine Balkan türkülerinden oluşan bir repertuvar hazırladığını söyleyen Yıldız İbrahimova, “Annemin sesi çok güzeldir. Bu albümde onunla birlikte türkü söyleyeceğim” dedi.
3 Haziran’a kadar sürecek Mersin Müzik Festivali kapsamında bu akşam saat 20.00’de Çigan müziğin başarılı temsilcisi Jozsef Lenvay ve Arkadaşları Mersin Belediye Kongre Merkezi’nde sahnede olacak.  (Kültür Sanat)