Yıldızlar tarihi filmde buluşuyor

Ersin Pertan, birbirinden tanınmış isimleri bir araya getirdiği yeni filmi 'Muhteris Ruhlar'a başlıyor.

İSTANBUL - Ersin Pertan, birbirinden tanınmış isimleri bir araya getirdiği yeni filmi 'Muhteris Ruhlar'a başlıyor. Çekimleri Ocak 2002'de başlayacak film, sekiz haftada tamamlanacak.
Yeşim Salkım, Berhan Şimşek, Nurseli İdiz, Settar Tanrıöğen ve Aysel Gürel gibi isimlerin başrollerini paylaştığı
'Şarkıcı'nın çekimlerini yeni tamamlayan yönetmen Ersin Pertan, yeni bir proje için kolları sıvadı. 1908'lerin İstanbul'unda geçecek 'Muhteris Ruhlar'ın en önemli özelliği
ise sinema ve magazin dünyasının birbirinden ünlü isimlerini buluşturması. Başrollerini Berhan Şimşek, Hülya Avşar, Okan Bayülgen, Gülben Ergen, Meltem Cumbul, Nurseli İdiz, Settar Tanrıöğen ve Faik Ergin'in paylaştığı 'Muhteris Ruhlar'ın çekimleri İstanbul'da gerçekleşecek.
Tarihi bir film olan 'Muhteris Ruhlar', 1908'de Osmanlı'nın başkenti İstanbul'da geçiyor; İstanbul'un Meşrutiyet sancılarıyla çalkalandığı bu yıllarda, İttihatçıların iktidara sahip olma çabaları sonucunda meydana gelen kaos, gözünü hırs bürümüş insanların akıl almaz hamleler yapmasına yol açmıştır. İnsanların hayatlarının bile güvencesinin olmadığı bu dönemde yaşanan bir aşk dörtgeni, kaderin yaşam üzerindeki etkisini bir kez daha gözler önüne serecektir.
Yapımcılığını Annie G. Pertan'ın üstleneceği 'Muhteris Ruhlar'ın müzikleri ise Kamran İnce'nin imzasını taşıyacak. Film, Eurimages, Eureka Audiovizuel, Sanmal A.Ş. ve Kültür Bakanlığı'nın desteğiyle gerçekleşecek. (Kültür Sanat)