Yılın en iyi filmi 'Mad Max: Öfkeli Yollar'

Yılın en iyi filmi 'Mad Max: Öfkeli Yollar'
Yılın en iyi filmi 'Mad Max: Öfkeli Yollar'
George Miller'ın 30 yıl aradan sonra çektiği 'Mad Max: Öfkeli Yollar', Uluslararası Sinema Yazarları Federasyonu tarafından verilen 2015 yılı FIPRESCI Büyük Ödülü'nü kazandı.

Radikal ve Hürriyet’in sinema yazarı Uğur Vardan’ın “Soluksuz bir aksiyon gösterisi” olarak nitelendirdiği ve 5 üzerinden 4 yıldız verdiği ‘Mad Max: Öfkeli Yollar’ (Mad Max: Fury Road), Uluslararası Sinema Yazarları Federasyonu (FIPRESCI) tarafından yılın en iyi filmi seçildi. George Miller’ın 30 yıl aradan sonra çektiği, başrolünde Tom Hardy ve Charlize Theron’un oynadığı ‘Mad Max: Öfkeli Yollar’, dünya genelinde 493 sinema yazarının oylarıyla 2015 FIPRESCI Büyük Ödülü’nün (FIPRESCI Grand Prix 2015) sahibi oldu. Ödül, 18 Eylül ’de İspanya’daki San Sebastian Film Festivali’nde düzenlenecek törenle sahibine verilecek.

'Max'imum aksiyon


FIPRESCI Grand Prix 2015’te ‘Mad Max: Öfkeli Yollar’ın yanı sıra Cafer Panahi’nin ‘Taxi’, Hou Hsiao-Hsien’in ‘The Assassin’ (Nie yin niang) ve Laszlo Nemes’in ‘Son of Saul’ (Saul fia) filmleri finale kalmıştı.