Yılın en iyileri Rotterdam'da

Yılın en iyileri Rotterdam'da
Yılın en iyileri Rotterdam'da
Hollanda Türkiye Kültür Vakfı tarafından Rotterdam'da düzenlenen 'Kırmızı Lale Film Festivali'nin ikincisi 25-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Hollanda’nın Rotterdam kentinde, ilki geçen yıl gerçekleştirilen ‘Kırmızı Lale Film Festivali’nin ikincisi 25-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Fatma Girik’in ‘Yaşam Boyu Başarı’, Nuri Bilgi Ceylan’ın da ‘Kırmızı Lale Ustaya Saygı’ ödülü alacağı festival Hollanda Türkiye Kültür Vakfı tarafından düzenleniyor.
Festivalin açılış ve kapanış gecesi Rotterdam Lantaren Venster Kültür Merkezi’ndeki büyük salonda yapılırken film gösterimleri ise aynı kültür merkezinin iki ayrı salonunda gerçekleştirilecek.
Tayfun Pirselimoğlu, Yekta Kopan, Bob Bleute, Sasja Koetsier, Diana Block’un yer aldığı jüri ‘Kusursuzlar’, ‘Şarkı Söyleyen Kadınlar’, ‘Sesime Gel’, ‘Kutsal Bir Gün’ ve ‘Cennetten Kovulmak’ filmlerini değerlendirerek, film ve yönetmen ödülü verecek. Festivalde ayrıca film eleştirmenleri ödülü de sahiplerini bulacak. Festivalin panorama bölümünde ise ‘Yozgat Blues’, ‘Daire’, ‘Ben O Değilim’, ‘Halam Geldi’, ‘Meddah’, ‘Eve Dönüş’, ‘Mavi Dalga’, ‘Soğuk’, ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’, ‘ Almanya ’ya Hoş Geldin’ ve ‘Alamanya-Alamanya’ filmleri gösterilecek.