Yılın ilk kitap fuarı, Çukurova'nın bereketi

Yılın ilk kitap fuarı, Çukurova'nın bereketi
Yılın ilk kitap fuarı, Çukurova'nın bereketi

Adana?daki Çukurova Kitap Fuarı bugün açılıyor.

İSTANBUL - 2010 yılının ilk kitap fuarı bugün Adana’da açılıyor. ‘Bereketli topraklar üzerinde’ki kitap fuarı, bundan iki yıl önce başlamıştı ve bu yıl üçüncüsüyle hızla devam ediyor. Çukurova Kitap Fuarı, çiçeği burnunda bir fuar olmasına rağmen ilk iki yılında bir hayli ilgi görmüştü.
Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP işbirliğiyle düzenlenen Çukurova 3. Kitap Fuarı’nda tam 65 kültür etkinliği gerçekleştiriliyor. Panel, söyleşi, şiir dinletisi, çocuk etkinlikleri ve imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla bir araya gelecek. İpek Ongun, Server Tanilli, Füruzan, Ataol Behramoğlu, Oya Baydar, Muzaffer İzgü, Ayşe Kulin, Özcan Karabulut, Cezmi Ersöz, Ece Temelkuran, Banu Avar, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Şükrü Erbaş kitapseverlerle buluşacak. 
Kitap fuarının en dikkat çeken ve Altınkoza tarafından Adanalı yazarların katılımıyla gerçekleştirilen Altınkoza Edebiyat Festivali ve ilk yıldan itibaren düzenlenen ‘Çiçeği Burnunda Karikatürcüler Buluşması’ fuarın öne çıkan diğer etkinlikleri arasında.
TÜYAP Adana Fuar Merkez’inde yapılan girişin üçretsiz olduğu fuar 17 Ocak Pazar gününe kadar ziyaret edilebilir. Kitap fuarının Çukurova 3. Yurtiçi-Yurtdışı Eğitim Kurumları ve Eğitim Gereçleri Fuarı ile eşzamanlı gerçekleştirildiğini de hatırlatalım. (Kültür Sanat)